[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
برای نویسندگان::
آرشیو مجله و مقالات::
برای داوران::
تماس با ما::
امکانات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
سایر پایگاه های انجمن


..
:: راهنما و فایل قالب ::
 | تاریخ ارسال: 1393/3/11 | 

لطفا در ابتدا فایل قالب (Template) را از اینجا دریافت کنید.

هدف از انتشار نشریه علوم و فنون نقشه برداری تنها ثبت کارهای انجام شده توسط پژوهشگران نیست بلکه از اهداف اصلی آن ایجاد ارتباط علمی فعال بین محققین است که از طریق خواندن مقالات یکدیگر و نقد و بررسی آنها میسر می‌شود. هیئت تحریریه نشریه امیدوار است که از این طریق امکان آشنایی سریعتر و بهتر دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در آغاز پژوهش خود هستند با حوزه‌های پژوهشی جدید مهندسی نقشه برداری فراهم ‌شود.

 مقاله‌های این مجله شامل مروری، پژوهشی (بنیادی، توسعه ­ای و کاربردی) در زمینه مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک است. مقاله‌های مروری فقط با دعوت هیئت تحریریه پذیرفته می‌شوند و سایر مقاله‌ها از بین مقاله‌های رسیده با کمک داوران انتخاب می‌شوند.

 تمامی مقالات بدون استثناء داوری خواهند شد. هیات تحریریه این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که در صورت لزوم مقاله‌ای را نپذیرند یا ویرایش کنند. هر مقاله حداقل توسط دو متخصص مناسب داوری می‌شود. توصیه می شود مؤلفین  هنگام ارسال مقاله فهرستی از داوران پیشنهادی خود را به نشریه اعلام کنند.

  • مقاله‌های به زبان فارسی با چکیده فارسی (حداکثر 300 کلمه) و چکیده مبسوط انگلیسی (حداقل 500 کلمه) یا به زبان انگلیسی با چکیده مبسوط فارسی برای بررسی و نشر پذیرفته می‌شود. انتظار می‌رود که هر مقاله پژوهشی حاوی یافته‌(های) پژوهشی مشخصی باشد. این یافته بایستی به صراحت مشخص شود و از کارهای دیگران تفکیک گردد. در صورتی که در مقاله‌ای به ضرورت از نتایج منتشر شده مؤلف یا دیگری استفاده شود باید با حفظ امانت و عرف به منابع اصلی ارجاع داده شود.
  • مقاله‌ها باید به شکل الکترونیکی شامل نسخه‌های Word و PDF از طریق وبگاه نشریه ارسال شوند. هر مقاله باید بر اساس قالب و نمونه پیوست، کامل و شامل کلیه منحنی‌ها و جداول ارائه شده باشد.
  •  تمام صفحات مقاله و تمام جدول‌ها و شکل‌ها شماره‌گذاری شود.
  • در مقاله‌های به زبان فارسی تمام اعداد در متن، فرمول‌ها و جدول‌ها فارسی تایپ شوند.
  • عنوان مقاله کوتاه ولی گویا و جامع باشد.
  • شکل‌ها، منحنی‌ها، و جدول‌ها با کیفیت خوب تهیه شود. به طوری که بتوان مستقیماً از آنها در چاپ استفاده کرد. هر شکل لازم است یک زیرنویس و هر جدول یک سرنویس شماره‌بندی شده با توضیحات کافی داشته باشد. اطلاعات زیر شکل‌ها و سرنویس جدول‌ها گویا باشد.
  • فهرست منابع برحسب تقدم استفاده منبع در متن شماره‌گذاری شود. منابع لاتین به ترتیب شامل حرف یا حروف اول نام نویسنده(ها)، نام خانوادگی، مخفف نام نشریه، جلد، سال انتشار و صفحه شروع مقاله باشد. در صورتی که منبع مورد استفاده هنوز در نشریه­ ای چاپ نشده باشد، با حفظ ترتیب فوق، به جای مشخصات نشریه، عنوان کامل مقاله، مشخصات مؤسسه‌ای که پیش چاپ مقاله را منتشر کرده است یا شماره پیش چاپ در شبکه اینترنت قید شود. منابع فارسی نیز مانند منابع لاتین باید بصورت انگلیسی با حفظ شماره ردیف از چپ به ترتیب فوق نوشته شود. 
  • همراه هر مقاله فارسی بایستی اطلاعاتی به زبان انگلیسی شامل: عنوان، نام نویسندگان، نام مؤسسه محل کار، چکیده مبسوط، و حداکثر 6 واژه کلیدی ارائه شود. برای مقاله‌های به زبان انگلیسی نیز لازم است عنوان، نام نویسندگان، نام مؤسسه محل کار، چکیده مبسوط و واژه‌های کلیدی به زبان فارسی ارسال شود. در هر صورت مقاله‌ها باید دارای چکیده فارسی و انگلیسی باشند.
  • در زمان ارسال مقاله، منظور از فایل پیش‌نیاز همان فایل اصلی مقاله ولی به فرمت Word می‌باشد.
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 9483 بار   |   دفعات چاپ: 663 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 12 بار   |   0 نظر
نشریه علمی علوم و فنون نقشه برداری Journal of Geomatics Science and Technology